Enerji ve Ağır Sanayi

October 12, 2021

Enerji ve Ağır Sanayi

Kimya, petrol ve gaz endüstrileri, yüksek ısı ve son derece toksik maddeler içeren zorlu ortamlarda çalışır.Bu endüstrilerde kullanım için daha geniş bir sıcaklık aralığında korozyona karşı gelişmiş direnç gösteren özel paslanmaz çelik kaliteleri geliştirilmiştir.Yüksek kaliteli paslanmaz çelik, depolama tankları, vanalar, borular ve diğer bileşenlerin yapımında hayati öneme sahiptir.

Süper dubleks çelik, yüksek mukavemeti nedeniyle sıklıkla kullanılır.Kaynaklamayı en aza indiren ve yapısal bütünlüğü en üst düzeye çıkaran büyük saclarda üretilebilir.Yüksek mukavemeti ayrıca ekstra yapısal destek ve temel ihtiyacını azaltarak inşaat maliyetlerini düşürür.

Paslanmaz çelik, açık deniz petrol kuleleri için gereklidir.Ham petrol son derece aşındırıcıdır ve modern makineler, sağlam ve hafif olan yüksek alaşımlı çelikten yapılmıştır.

Güneş, jeotermal, hidro ve rüzgar enerjisi dahil olmak üzere yenilenebilir enerji teknolojileri, yüksek derecede aşındırıcı deniz suyu ortamlarının zorluklarına dayanabildiği için paslanmaz çelik bileşenler de kullanır.