304 paslanmaz çelik borunun korozyon direnci etkisi

October 12, 2021

hakkında en son şirket haberleri 304 paslanmaz çelik borunun korozyon direnci etkisi

304 paslanmaz çelik boru, en yaygın olarak kullanılan krom-nikel paslanmaz çeliktir.Yaygın olarak kullanılan bir çelik olarak, iyi korozyon direncine, ısı direncine, düşük sıcaklık dayanımına ve mekanik özelliklere sahiptir!

 

Damgalama, bükme vb. için iyi sıcak işlenebilirlik, ısıl işlem sertleştirme fenomeni yok (sıcaklık -196 ℃ ~ 800 ℃ kullanın).

 

Atmosferdeki korozyona karşı dayanıklıdır.Endüstriyel bir ortam veya çok kirli bir alan ise, korozyonu önlemek için zamanında temizlenmesi gerekir.Gıda işleme, depolama ve nakliye için uygundur.İyi işleme özelliklerine ve kaynaklanabilirliğe sahiptir.Plakalı eşanjör, körük, ev eşyaları

 

(1,2 çeşit sofra takımı, dolaplar, iç mekan boru hatları, su ısıtıcıları, kazanlar, küvetler), otomobil parçaları (ön cam silecekleri, susturucular, kalıplanmış ürünler), tıbbi cihazlar, inşaat malzemeleri, kimyasallar, gıda endüstrisi, tarım, gemi parçaları vb. 304 paslanmaz çelik, ulusal olarak tanınan gıda sınıfı paslanmaz çeliktir.

 

2. 304 paslanmaz çelik boru, en yaygın kullanılan paslanmaz çelik ve ısıya dayanıklı çeliktir.Gıda üretim ekipmanlarında, Xitong kimyasal ekipmanlarında, nükleer enerjide vb. kullanılır!

 

Havada veya kimyasal olarak aşındırıcı ortamlarda korozyona direnebilen yüksek alaşımlı çelik.Paslanmaz çelik güzel bir yüzeye ve iyi korozyon direncine sahiptir.Kaplama gibi yüzey işlemlerinden geçmesi gerekmez, ancak paslanmaz çeliğin doğal yüzey özelliklerini kullanır.Birçok uygulamada kullanılır.Genellikle paslanmaz çelik olarak adlandırılan bir tür çelik.13 krom çelik ve 18-8 krom-nikel çelik gibi yüksek alaşımlı çelikler performansı temsil eder.

 

Metalografik açıdan, paslanmaz çelik krom içerdiğinden, yüzeyde çok ince bir krom film oluşur.Bu film oksijeni çeliğin girişinden izole eder ve bir korozyon direnci görevi görür.Paslanmaz çeliğin doğal korozyon direncini korumak için çelik, %12'den fazla krom içermelidir.

 

Üçüncüsü, kullanım gereksinimlerinin çoğu, binanın orijinal görünümünü uzun süre korumaktır!

 

Seçilecek paslanmaz çelik tipini belirlerken, gerekli estetik standartlar, yerel atmosferin korozifliği ve benimsenecek temizleme sistemi ana hususlardır.Bununla birlikte, diğer uygulamalar giderek artan bir şekilde yapısal bütünlük veya geçirimsizlik aramaktadır.

 

Örneğin, endüstriyel binaların çatıları ve yan duvarları.Bu uygulamalarda, sahibinin yapım maliyeti estetikten daha önemli olabilir ve yüzey çok temiz olmayabilir.Kuru bir iç ortamda 304 paslanmaz çelik boru kullanmanın etkisi oldukça iyidir.Ancak kırsal kesimde ve şehirlerde dış mekanlarda görünümünü korumak istiyorsanız sık sık yıkamanız gerekir.

 

Çok kirli sanayi bölgelerinde ve kıyı bölgelerinde yüzey çok kirli ve hatta paslı olacaktır.